<< Главная страница

TO BE OR NOT TO BE?..Категории Леся УкраÏНка ()Ў ./ 10 Клас ()Ў ../../SCHOOL/10class/
10.09.1896

Оригинал Леся Украïнка Стiй, серце, стiй! не бийся так шалено. Вгамуйся, думко, не лiтай так буйно! Не бий крильми в порожньому просторi.
Ти, музо винозора, не слiпи Мене вогнем твоïх очей безсмертних! Дай руку, притули мене до свого лона. Тобi я вiддала усе, що мала, Подай менi великую пораду.
Дивись: навколо нас великi перелоги, I дикi пущi, i високi кручi, I темнi, тихi води. Подивись: Шляхiв нема, а тiльки де-не-де Поплутанi стежинки йдуть на безвiсть.
Он люди ï мало ïх ï орють тi перелоги, Он з пущi ледве чутно стук сокири, З високих круч луна орлиний клекiт, Лиш тихi води все стоять мовчазно, I тiльки часом камiнь з круч зiрветься, Впаде i кане в темнi, тихi води, ï Розiйдеться i зникне круг тремтячий.
Скажи менi, пораднице надземна, Куди менi податись у просторi? Чи маю я здiйняти срiбло-злото З своєï лiри i скувати рало, А струнами сi крила прив?язати, Щоб тiнь не падала на вузьку борозну, Зайняти постать поряд з тими людьми, Орати перелiг i сiяти, а потiм ï А потiм ждати жнив, та не для себе?
Чи, може, кинутись туди, у пущу, I в диких нетрях пробивать дорогу З сокирою в руках i з тонкою пилою, Поки який гнилий, великий стовбур Впаде й задавить серед хащiв темних?
Чи, може, злинути орлицею високо, Геть понад кручi, у простор безмежний, Вхопити з хмари ясну блискавицю, Зiрвати з зiрки золотий вiнець I запалати свiтлом опiвночi?
А що, коли те свiтло миттю згасне, Як метеор, i темрява чорнiше, Страшнiше здасться, нiж була ранiш? А що, коли не стане в мене сили, Вогонь обпалить крила й я впаду, Неначе камiнь, що зiрвався в кручi, Туди, у темнi води, в глибину, В холодну тишу, i недовго буде Тремтiти круг на площинi води?
Мовчиш ти, горда музо! тiльки очi Спалахнули вогнем, барвистi крила Широким помахом угору здiйнялись I сплеснули? О чарiвнице, стiй! Вiзьми мене з собою, линьмо разом!
TO BE OR NOT TO BE?..


На главную
Комментарии
Войти
Регистрация